Usuwanie blizn

Usuwając blizny Musimy pamiętać o tym, że ogólny postać blizny zależy w ogromnym stopniu od naszej skrupulatności w jej pielęgnacji. poza używania kremów i maści niepożądane jest zdzieranie strupków, które wybudowane są w okresie gojenia się rany. Strupki w okresie gojenia same odrywają się, a ich zrywanie jest w stanie wywołać do niechcianej infekcji oraz pomnożenia się blizny. Po procedurach w rejonie brzucha lub cesarskim cięciu należałoby zabiegać o utrzymanie wagi. Zbytni wzrost tkanki tłuszczowej spowoduje rozciągnięcie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, jeśli rana jest zlokalizowana na strefach zagrożonych zwiększonym tarciem (np. na kolanie, łokciu) wypada ograniczyć zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do rozklejania się blizny. Przez przynajmniej rok blizna musi być chroniona przed promieniami słonecznymi. nieobecność zabezpieczenia kremami z filtrem lub przysłaniania blizny odzieżą potrafi wywołać do przerostów, towarzyszyć może nieprzyjemne swędzenie, ból i pieczenie.
Blizna wystawiana na promieniowanie słoneczne może poza tym stać się dużo ciemniejsza co tylko ją wyeksponuje.
Blizny jako zasadniczy proces gojenia się ran mogą przysporzyć się do odczuwania bólu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. wielokrotnie świadczone są procedury plastyczne i chirurgiczne w zamiarze usunięcia blizn. Są jednak bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą zagrożenie powikłań, jednak nie są koniecznością i idealnym rozwiązaniem na wyzbycie się tych brzydkich zmian.
W Lublinie usuwanie blizn za pomocą lasera proponuje salon kosmetyczny . Laser wywodzi się z grona laserów frakcyjnych. oczywisty jest do zabiegów wypłycających zmarszczki, a także wszelkich zmian skórnych spowodowanych rozwojem starzenia. hamuje rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, zmienność tekstury skóry, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga zmniejszać blizny. za pośrednictwem niemu możliwe jest wyzbycie się nieeleganckich blizn bez potrzeby wizyty u chirurga. uważa się go więc za doskonałą alternatywę dla innych metod przezwyciężania zmiany skórne. Zaczerwieniona cera i opuchlizna w punkcie zabiegu redukuje się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Mimo to nie jest przymusowa rezygnacja z zwyczajnych obowiązków i aktywności. mimo to laser na blizny jest całkiem bezpieczny dla organizmu pacjenta i nie sprawia niepożądanych powikłań. wywołuje światła laserowe, które nie obejmują całej powierzchni tkanki poddawanej terapii, a jedynie pewną jej część w wersji punktów. Jego złożoność i elastyczność umożliwia ujędrnienie i napięcie skóry, przez wzgląd odbudowę oraz produkowanie przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych i elastynowych. trzeba naznaczyć, że laser ten jest planowany do zabiegów, które nie potrzebują okresu rekonwalescencji, możliwy jej okres jest bardzo krótki. Jest to jedno z niezwykle wypróbowanych rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania niechcianej blizny jest zależna od jej wymiaru. Pierwsze rezultaty można odnotować już kolejnego dnia, a pełne następstwa otrzymuje się nawet po 3 miesiącach, po okresie gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *