Manicure u pani to jednakże szczegół, choć gdy właściwie sie zadba o ten czynnik to potrafi przyciagać uwagę i świadczyć o jej stylu. Dlatego tak niebywale popularne jest tworzenie manicure i pedicure, ale w aktualnych czasach jest dozwolone tak go zrealizować aby utrzymywał się na dłoni przez parę tygodni.
Wielką renomą cieszą się paznokcie hybrydowe. Jest to typowe rozwiązanie dla dziewczyn które pragną aby ich ręce wyglądały porządnie cały okres i jedocześnie nie traciły czasu nad codziennym zdobieniem paznokci. Modna hybryda bazuje na kładzeniu nietypowego lakieru który usztywnia się lampą UV żeby nadać mu twardość i odporność. Postępowanie otwiera się od nadania charakteru głównej płytce specjalistyczną frezarką lub pilniczkiem. Tak ukształtowane wszystkie paznokcie następnie matowi się, tz. ściera niedużo górną warstwę aby lakier lepiej kontaktował się. Opracowuje się oprócz tego skórki poprzez ich wycięcie lub odsunięcie. Na tak zrobionej bazie można rozpocząć osadzanie lakierów które za każdym razem usztywnia się lampą UV. Potencjał barw jest sporo a dochodzą to tego różnego rodzaju dekoracje, wzroki, naklejki lub ozdoby w postaci cyrkonii. Z tego powodu można stwierdzić to stylizacją paznokci bo czasami taki manicure prezentuje się jak robota realnej artystki, której wynikiem są świetnie udekorowane paznokcie. W ten sposób jesteśmy w stanie dać możliwość sobie cudny manicure przez ok 4 tygodnie, po tym okresie wypada go powtarzać. Hybrydy polecane są dla ogółu kobiet niezależnie na wykonywaną pracę dlatego że są niezwykle bezpieczne i odporne, nie ulegną zniszczeniu w pracy fizycznej.
Jeśli ktoś jest rozczarowany z wielkości swoich paznokci to zalecamy dla niego przedłużanie żelowe. To alternatywna technika od poprzedniej, tu jesteśmy w stanie pozwolić sobie na nadanie swobodnej wielkości i postaci. Tak dokonany manicure jest już szczególnie „spektakularny”, wyrazisty i nadaje bezsprzecznie w wyższym stopniu stylowego wyglądu kobiecie. Jednak dłonie z długimi paznokcmi nie pasują do każdego trybu pracy. Długość ich jest w stanie się okazać nieracjonalna przy różnych zawodach np. pielęgniarka. Tu również mamy do czynienia z nałożeniem lakierów utwardzanych światłem UV, na odwrót przedtem naturalną płytkę skracamy do minimalnej długości i nakładamy specjalny tips który stanowi bazę dla przyszłego paznokcia, nadajemy mu formę i długość. Także pielęgnujemy skórki.
Należy również wtrącić o manicure japońskim który jest pomocą dla zrujnowanych paznokci. Każdy kto przez dłuższy okres wykonuje hybrydę lub żel wie że po jakimś okresie czasu paznokcie robią się kategorycznie wyniszczone, łamliwe i matowe. W takim wypadku powinno się dać wypocząć paznokciom i rozpocząć wykonywać manicure japoński.

W obecnych czasach manicure świadczone w zakładach kosmetycznych lub salonach stylizacji paznokci jest niezwykle sławne. Regularne przygotowywanie się kobiet zajmuje niemało czasu, toteż wskazane jest używać ze technologii żeby ten ranny działanie ułatwić. Rysowanie paznokci w domu każdego dnia nie jest szybkie, a lakiery potrafią w mgnieniu oka wykruszyć się i nie dotrzymać do końca dnia. Z tej przyczyny środkiem większości kłopotów jest bezsprzecznie stylizacja dłoni u kosmetyczki lub stylistki paznokci przy użyciu manicure hybrydowy, żelowy lub tytanowy. Walorów jest mnóstwo a najważniejsze to czas i trwałość. Zawodowy manicure wykonane raz pozostaje się przez parę tygodni, jakkolwiek należałoby je co ok 3 tygodnie napełniać gdyż rośnięcia paznokcia nie można przerywać. Sama odwiedziny w salonie kosmetycznym trwa długo, 1-3 godziny w zależności od wybranej metody, lecz dzięki temu posiadamy estetyczne paznokcie na następne kilka tygodni i nie musimy każdego dnia ich malować. Wyglądają one pięknie przez cały ten okres, przepięknie i rewelacyjnie. Stałość to dalsza zaleta specyficznego manicure hybrydowego. W obecnych czasach uzyskiwane lakiery są niezmiernie efektywne i niewrażliwe na uderzenia. Usztywniają one płytkę paznokcia i nie odrywają się. Wśród pozytywów jesteśmy w stanie sformułować jedną słabość paznokci hybrydowych, żelowych i tytanowych, koszt. Koszt zrobienia manikiur u stylistki to hybrydy 50-100 a żelowych 80-150 zł toteż w skali czasu jesteśmy w stanie porachować sporą sumę. Warto poza tym dopowiedzieć o pedicure, które jest zabiegiem nie tylko estetycznym ale i kosmetycznym bo w mimo jego pielęgnujemy o skórę na stopach i paznokciach. Zabiegi pedicure możemy zrealizować mało tego i u podologa. Podolog interesuje się udrękami stóp jak wrastające paznokcie, pękające pięty, grzybica paznokci. Jak widać stylizacja paznokci jest wspaniałym środkiem dla wielu klientek a najsłynniejsze techniki to paznokcie hybrydowe, manicure żelowy i paznokcie tytanowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *