Depilacja laserowa jest w dzisiejszych czasach renomowanym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego masowo kobiety poza tym również i mężczyźni. Wbrew tego że w pojedynkę zabieg wolno wliczyć jako kuracja nadmiernego owłosienia to jest on mocno w szerokim zakresie dopasowany jako technika do osiągnięcia cudownie gładkiej skóry. Toteż wypada zapoznać się z niektórymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.
Jest to bodajże najbardziej kontrowersyjny temat usuwania owłosienia. Przyczyna jest prosta: salony promuje swoje urządzenia jako w najwyższym stopniu skuteczne. Oglądając internet lub słuchając radia spotykamy multum haseł o skuteczności i trwałości depilacji oferowanych w danym salonie. Na pewno zaobserwujemy że nader często przewijają się dwie określenia i Light Scheer oraz cała cała seria innych mniej głośnych marek. Niestety ciężko to pisać bo sporadycznie coś takiego się zdarza ale teraz w Polsce (oraz na świecie) nawiasem mówiąc te dwie technologie zagwarantują pełną skuteczność depilacji przy użyciu lasera. Pozostałe urządzenia niewątpliwie też mogą skutecznie depilować i przynosić nadzieję usunięcie zbędnego owłosienia tylko ich skuteczność nie jest potwierdzona tak licznymi badaniami i dowodami jak prezentowanej dwójki. Dlaczego taka jest ich uprzywilejowanie? Te dwa lasery były pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym w świecie medycyny estetycznej laserem diodowym do depilacji, pozostałe lasery diodowe to pomimo tego próby stworzenia czegoś pokrewnego. Trzeba uzupełnić że diodę do depilacji zaprojektowała i opatentowała firma Palomar, który patent został odkupiony przez firmę Lumenis, twórcę Light Scheer. A trzeba o ty nadmienić gdyż laser jest już bezpośrednim dziełem firmy Palomar który jest ulepszoną wersją wcześniej wspomnianego lasera. Laser do depilacji jest obecnie uznawany za najbardziej skuteczny i stosowany w wielu renomowanych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość tz. otrzymywane owoce zabiegu w czasie są bezpośrednio następstwem efektywności sesji epilacji. Popatrzmy jednak na zjawisko że w krótkim okresie czasu czyli miesiąca czy dwóch wynik depilacji laserem lub światłem IPL będą podobne, w obu przypadkach włosy wypadną. Jednak po dobrym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem sprowadza się do niszczeniu mieszków włosów z których zaraz nic nie wyrośnie, aczkolwiek nasze organizmy poddają się ciągłej przebudowie, każda komorka w ciele zostaje zastąpiona z określoną czestotliwością, wskutek tego choć się piszę że jest to trwały zabieg to pomimo tego jest to limitowany w okresie czasu. W okresie ok. 2 lat po wykonaniu skutecznej serii zabiegów depilacji przychodzi słaby odrost poszczególnych włosów. Okazjonalnie warto realizować serie zabiegów przypominających aby wzmacniać stały wynik braku owłosienia.


Chociaż odmienne osoby w inny sposób doznają ból i posiadają odmienne limity czułości to faktem jest że depilacja jest bolesny, aczkolwiek skóra w różnych obszarach jest w wyższym stopniu czuła a w niektórych bardziej odporna na ból. Przygotowując się do sesji depilacji laserowej trzeba się przystosować na ten fakt, aczkolwiek nie wolno popadać w skrajność ? nie jest to ból jaki wywoła to że znikniemy z gabinetu. Duża cześć klientów zaciśnie zęby i nie pokaże oznak bólu, niektórzy względnie będą cierpieć. Ale zapewne dodatkowo słyszeliśmy lub czytaliśmy w ulotkach o bezbolesnej depilacji laserowej. Niestety ale są to chwyty reklamowe lub co gorsza nieskuteczne lasery. Aktualnie znakomitym laserem do depilacji jest i co więcej że zabiegi nim reklamowane są formułowane czasem jako bezbolesne gdyż ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak precyzyjny ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych objawów w czasie sesji to powinno się się rozważyć czy laser jest sprawne, albo czy nie jest zastosowana za niewielka energia zabiegu. Przemyślmy chociaż to że początkowe zabiegi będą w najwyższym stopniu bolesne a każde inne co raz to mniej, a przy kończącym możemy czuć już natomiast lekkie ciepło. Uzasadnienie jest jaskrawy, na początku nadmiernego owłosienia posiadamy najwięcej, w czasie trwania serii zabiegowej zaczyna ich zanikać toteż energia lasera zostaje rozproszona.


Bezpieczeństwo zabiegu to klarowny wymiar w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się ogółowi z cienką snopem świtła która zdoła wszystko przekroić. Dodatkowo lasery stosowane w medycynie nie tak jak trzeba stosowane są w stanie sprawić dużo szkód. Wpływ posiadają tutaj dwa okoliczności: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urzadzenie medyczne musi dysponować wiedzę i doświadczenie, jednakowo urządzenie powinno być bezpieczne i prawidłowo wyposażone. Niebezpieczeństwo depilacji laserowej polega zwłaszcza z tym że możemy zaaplikować za dużą dawkę mocy która poparzy obszar zabiegowy. Odpowiedni laser do depilacji umie jednym strzałem spalić kartkę papieru z czarnym tuszem, tym samym może oprócz tego zrobić wielką zniszczenie na skórze pacjenta. Nasuwa się w tym miejscu wniosek żeby w takim wypadku nie wprowadzać większej energii w toku zabiegu aby był on bezpieczny. Lecz z przeciwnej strony mniejsza moc to słabsza skuteczność. Tu dochodzimy do morału że zabiegi warto wykonywać dużą mocą ale jednoczesnie taką by nie sprawić szkód ciele. Nie jest to proste i na dodatek lasery znanych producentów mogą idealnie dozować energię. Szczególnie tutaj wygodny jest sensor który można przyłożyć do ciała i rozszyfrować potrzebną moc do wykonania skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i oferuje go jedynie laser . Także widać tylko najlepsi producenci podchodzą do sprawy bezpieczeństwa w godziwy sposób.

Laserowe usuwanie owłosienia nie jest tanie. Ceny są różne w zależności od powierzchni części ciała którą żądamy poddać epilacji. Wydatek wynika z tego że ceny laserów są ogromnie duże i dla znanych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odbija się w cenie zabiegu. Mimo wszystko nie wolno patrzeć tylko na cenę, bowiem luksus którą można uzyskać posiadając cały czas gładkie ciało nie można ocenić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *