Depilacja laserowa jest w tym momencie lubianym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego liczne kobiety przy tym również i mężczyźni. Wbrew tego że w pojedynkę zabieg wolno zaszufladkować jako leczenie nadmiernego owłosienia to jest on szczególnie w szerokim zakresie dostosowany jako postępowanie do posiadania nieskazitelnie gładkiej skóry. Dlatego wypada poznać się z pewnymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.
Jest to chyba najbardziej sporny temat depilacji przy użyciu lasera. Dlatego że: wszyscy chwali swoje urządzenia jako szczególnie przynoszące efekty. Badając internet lub słuchając radia widujemy sporo haseł o skuteczności i trwałości depilacji wykonywanych w danym gabinecie. Prawdopodobnie zaobserwujemy że wyjątkowo często pojawiają się dwie sformuowania Vectus i Light Scheer oraz cała masa najróżniejszych mniej chwytliwych marek. Niestety ciężko to pisać bo nieczęsto coś takiego się zdarza ale aktualnie w Polsce (oraz na świecie) jedynie te dwie technologie gwarantują całkowitą skuteczność epilacji. Altarnatywne lasery rzeczywiście też mogą skutecznie depilować i przynosić oczekiwane usunięcie zbędnego owłosienia z drugiej strony ich skuteczność nie jest potwierdzona tak licznymi badaniami i dowodami jak pokazanej dwójki. Z czego bierze się ich uprzywilejowanie? Te dwa urządzenia były pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym w świecie medycyny estetycznej laserem diodowym do depilacji, pozostałe lasery diodowe to nawiasem mówiąc próby opracowania czegoś podobnego. Trzeba dodać że diodę do depilacji zaprojektowała i opatentowała firma Palomar, który patent został wykupiony przez firmę Lumenis, twórcę Light Scheer. A powinno się o ty wspomieć z tego powodu że laser jest już bezpośrednim dziełem firmy Palomar który jest ulepszoną wersją wcześniej wspomnianego lasera. Laser do depilacji jest obecnie uznawany za najbardziej skuteczny i stosowany w wielu renomowanych salonach i klinikach na całym świecie.

Chociaż różne osoby w inny sposób odczuwają ból i mają różne progi czułości to faktem jest że ten zabieg jest bolesny, jednak skóra w niektórych miejscach jest bardziej delikatna a w niektórych grubsza. Przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej trzeba się nastawić na ten fakt, jednak nie można popadać w skrajność ? to nie jest ból który spowoduje że uciekniemy z gabinetu. Duża cześć osób zaciśnie zęby i nie pokaże oznak bólu, niektórzy trochę będą cierpieć. Na pewno również słyszeliśmy lub czytaliśmy w reklamach o bezbolesnej depilacji laserowej. Niestety ale są to chwyty marketingowe lub co gorsza nieskuteczne lasery. Obecnie najlepszym laserem do depilacji jest Amerykańskiej firmy Palomar i chociaż że zabiegi nim reklamowane są określane czasami jako bezbolesne ponieważ ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak znaczny ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych odczuć w trakcie zabiegu to należy się zastanowić czy urządzenie jest sprawne, lub czy nie jest użyta zbyt mała energia zabiegu. Uwzględnijmy również to że pierwsze zabiegi będą najbardziej bolesne a kolejne co raz to mniej, a przy ostatnim możemy odczywać już tylko lekkie ciepło. Powód jest oczywisty, na początku włosów mamy najwięcej, w trakcie serii zabiegowej zaczyna ich ubywać więc energia lasera zostaje rozproszona.

Laserowe usuwanie owłosienia nie należy do tanich zabiegów. Ceny są rozmaite w zależności od powierzchni partii ciała którą żądamy poddać epilacji. Koszt wynika z tego że ceny laserów są niezwykle duże i dla renomowanych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odzwierciedla się w koszcie zabiegu. Niemniej jednak nie można patrzeć tylko na cenę, bo styl którą można pozyskać posiadając cały czas gładkie ciało nie można obliczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *